سفارش تبلیغ
صبا ویژن
شمیم قدس

 

تاریخی خواندنی و آموزنده

رابطه با شاه سبب سرنگونی حکومت ها و دولت های ایران!!

رابطه با رژیم صهیونیستی در ایران دارای تاریخچه بسیار جالب و خواندنی دارد، که هر گاه دولتی رابطه با اسرائیل برقرار کرده، موجب نارضایتی مردم گردیده و سرنگون شده است. حضور نامشروع 60 ساله اسرائیل که همزمان با حکومت رضا خان بوده، به علت ارتباط با اسرائیل سرنگون گردیده و مشروطیت رقم می خورد.

در پی تشکیل رژیم صهیونیستی مردم ایران با دقت اخبار مربوط به فلسطین را که در مطبوعات منعکس می شد (قابل توجه نشریاتی که در تلاش هستند مردم را از فلسطین دور کنند) به دقت دنبال می کردند و شور و هیجان انقلابی برای دفاع از مردم فلسطین روز به روز گسترش بیشتری می یافت و در قالب تضاهرات و گرده همایی ها برگزار  میشد. آیت الله کاشانی برای جمع آوری کمک های مردمی شماره حساب افتتاح کرد و نواب صفوی قریب به 5 هزار نفر برای عزیمت به فلسطین و جنگیدن با صهیونیست ها نام نویسی کردند. (1) (دانشجویان فکر نکنن شاه کار کردندا)

صدور قطعنامه 181 سازمان ملل در خصوص تقسیم فلسطین با تظاهرات و اجتماعات مردم در ایران همراه شد. آیت الله کاشانی که از دیرباز ضدیت به سیاست های انگلیس شهرت داشت در اعلامیه ای سیاست دولت های غربی را به باد انتقاد گرفت:

« بسم الله الرحمن الرحیم پس از جنگ جهانسوز دوم گمان می رفت دول بزرگ عالم از آن همه فجایع و آن همه اتلاف نفوس و اموال و خرابیها و بیچارگی های بشری که سالهای دراز جبران ناپذیر نیست پند و عبرت گرفته... معلوم نیست وطن بودن فلسطین برای مهاجرین یهودی آلمانی و روسی و آمریکایی و غیره مطابق کدام منطق و قانون است که رای به تقسیم آنها می دهند؟ اگر می خواهند یهود را از خود راضی کنند و استفاده هایی که منظور است از انها بنمایند در مملکت خودشان به آنها اجازه بدهند و آنها را مستقل کنند.

خادم الاسلام و المسلمین سید ابوالقاسم کاشانی 11/10/1326 ه.ش (2)

شناسایی اسرائیل با دریافت رشوه

اما رضا شاه بر خلاف عقاید و دیدگاههای مذهبی و اسلامی مردم، و حتی نمایندگان مردم با دریافت رشوه رای به شناسایی رژیم نا مشروع صهیونیستی می دهند.

ویلیام شوکراس قضیه شناسایی اسرائیل توسط ایران توسط ایران بوسیله رشوه را اینگونه شرح می دهد: «از اسناد بایگانی اسرائیل معلوم می شود که شناسایی اسرائیل تصمیم شخص شاه نبوده است (در این موقع شاه چندان قدرتی نداشت) اسرائیل شناسایی خود را با پرداخت رشوه قابل توجهی به محمد ساعد نخست وزیر وقت ایران بدست آورد». (3)

عوامل موساد از طریق یک آمریکایی که در اسناد و پرونده ها از این شخص فقط با نام مستعار «آدم» یاد می شود 400 هزار دلار به ساعد نخست وزیر ایران می دهد تا شاه را متقاعد سازد که شناسایی اسرائیل خدمت به منافع ملی ایران است.

و همین اقدام شاه یکی از دلایل مشروطیت می گردد.

آیت الله کاشانی بعد از بدست گرفتن قدرت در دیدار با هیات نمایندگی مجلس اوقاف اسلامی دمشق پس گیری شناسایی اسرائیل را چنین عنوان می کند:

«ما شناسایی خود را از دولت یهود پس گرفته ایم، چون حکومت سابق ایران که یک دولت انگلیسی بود اسرائیل را به رسمیت شناخته بود و اکنون همه کشورهای اسلامی و عربی باید برای در هم شکستن اسرائیل و بازگشت شهرهایی که اسرائیل را غصب کرده بصاحبان واقعی آن هم آهنگ شوند.»  (4)

عزت در گروه حمایت از فلسطین

مصدق و نهاس پاشا نخست وزیران ایران و مصر

این اقدام ایران باعث محبوبیت مجدد ایران در بین کشورهای اسلامی شد، دکتر نصر الله شیفته نقل می کند: «در مسافرت مصدق به نیویورک در فرودگاه رم یک خبرنگار مصری با چشمانی اشک آلود دست خود را دامان دکتر مصدق اندخته و با صدایی خفه گفت: تو موجب فخر و مباهات مشرق زمینی ها شده ای، مشرق زمین باید به وجود تو افتخار کند، زیرا از موقعی که ایران نهضت مقدس خود را آغاز کرده است، ما مصریها، عراقیها، افغانیها، سوریها همه جا با احترام و عزت و آبرو روبرو می شویم. (5)

رابطه با اسرائیل در زمان محمدرضا شاه

در زمان محمد رضا شاه که شهره در کم بینی در مقابل بیگانگان دارد، اوج حضور بیگانگان بخصوص اسرائیلی ها بود. و همین امر باعث قیام مردم به رهبری امام گردید.

محمدرضا شاه هیچ درس و عبری از پدرش رضا شاه در ارتباط با اسرائیل نگرفت، جز آنکه روابط خود با اسرائیل را بصورت مخفی و بصورت غیر رسمی در پیش بگیرد، این ترس شاه بقدری بود که حتی در دیدار تشریفاتی بگین با شاه ساواک بازدیدکنندگان را در باشگاه ساواک پذیرایی می نمود که دور از انظار باشد.

گرچه این دیدار ها و ارتباط ها از چشم مردم و علما دور باقی نماند. و باعث قیام مردم به رهبری امام خمینی گردید، در ابتدای سال 41، (10 فروردین 1341) و به عنوان اولین سخنرانی که در صحیفة نور و برای شروع نهضت چاپ شده است. بیشترین تمرکز صحبت های امام اسرائیل بوده و همة خطر را برای اسلام و مملکت اسلامی از صهیونیسم و یهود می‌دیده‌اند:

اسلام در خطر است از دست یهود. آقا مگر شما یهودید؟ مگر مملکت ما مملکت یهود است؟... اگر همة علمای اسلام یک مطلبی را بگویند؛ حالا که خطر به اسلام وارد شده است و آن خطر یهود است و حزب یهود که همین حزب بهائیت است، این خطر که حالا نزدیک شده است اگر آقایان علمای اعلام، خطبا، طلاب، همه با هم همصدا بگویند که آقا ما نمی‌خواهیم که یهود بر مقدرات مملکت ما حکومت کند، ما نمی‌خواهیم که مملکت ما با مملکت یهود هم پیمان بشود. در مقابل پیمان اسلامی آنها مسلمین با هم هم‌پیمان شوند؛ آقایان با یهود هم‌پیمان می‌شوند! چه وضعی است این مملکت؟... • کلمات کلیدی :
 • نوشته شده در  یکشنبه 89/2/12ساعت  12:48 عصر  توسط محمد 
    نظرات دیگران()


  لیست کل یادداشت های این وبلاگ
  کمپین تحریم کالاهای صهیونیستی راه اندازی شد
  گفت و شنود: فتح: مذاکرات بی فایده است
  یک فلسطینی در جنگ ایران و عراق + عکس
  دوره آموزشی دو روزه صهیونیسم شناسی در آبعلی
  سلسله همایشهای رسالت ناتمام
  آدم های بزرگ متوسط کوچک چطوری هستند؟
  این نمایشگاه هم تموم شد
  فلسطین متدین
  کاریکاتور:جنگ کودک صهیونیستی و کودک فلسطینی
  روابط تاسف بر انگیز شاه و رژیم صهیونستی
  [عناوین آرشیوشده]